Dzień Babci i Dziadka – przygotowania czas zacząć

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest od 1964 roku. Zainicjowany został przez tygodnik „Kobieta i Życie”. Pod koniec lat 80 obok Dnia Babci pojawił się również Dzień Dziadka. 21 i 22 stycznia to dni zarezerwowane właśnie dla nich.

Co ciekawego można w tych dniach podarować dziadkom? Najcenniejszym prezentem zawsze jest nasz czas. Pomyślcie, co możecie zrobić wspólnie z nimi. Może ciasteczka z babcią albo spacer z dziadkiem? Dziadkowie często mają ukryte talenty, babcie np. umieją dziergać na drutach lub na szydełku. Zapytajcie czy by się nie podzieliły swoją wiedzą i umiejętnościami.

Miłym podarunkiem jest laurka, szczególnie taka własnoręcznie przygotowana. Oto kilka inspiracji: Kreatywnie w domu: Dzień Babci i Dziadka.
A może dziadkowie lubią słuchać jak śpiewacie? Przygotujcie dla nich występ artystyczny z piosenką lub wierszykiem: Piosenki dla babci i dziadka, piosenki na Dzień Babci – MiastoDzieci.pl.
Jeśli dziadkowie lubią czytać, miłym prezentem będzie zakładka do książki: Jak zrobić zakładkę do książki z kleju? | Kreatywnie w domu, Zakładka do książki – czas wykonania… 5 minut | Kreatywnie w domu.
Mnóstwo radości sprawi dziadkom album lub kolaż ze zdjęciami wnuków.

Do sprawienia radości naszym bliskim nie jest potrzebny zasobny portfel czy długie przygotowań. Ważne, żeby prezent był wręczany szczerze i prosto z serca, w końcu dla babci i dziadka najważniejsze jest, że ukochane wnuki pamiętają o ich święcie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebook’u: https://www.facebook.com/OKGSKrzywe91/ i zostawianie w komentarzach zdjęć z efektów waszej zabawy.