Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki

 

Serdecznie zapraszamy do Starego Folwarku na Festyn Rodzinny  dnia 21 lipca 2018 r. (sobota). Zapewniamy moc atrakcji w godz. 16:00 – 22:00. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program festynu:

 

Teatr Pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

Teatr założył  MARIUSZ ORZEŁEK miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci „Klapa” i „Co Nieco”. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. dla Polonii rumuńskiej, belgijskiej, czeskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej, hiszpańskiej. Otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i honorową odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Zespół śpiewaczy „WIGRANIE” powstał na terenie Gminy Suwałki w Starym Folwarku. Repertuar zespołu to przede wszystkim pieśni i przyśpiewki nawiązujące do dawnej tradycji i kultury regionu Suwalszczyzny. Stroje, w których zespół koncertuje nawiązują do tradycyjnych strojów ludowych noszonych na Suwalszczyźnie. Zespół czynnie uczestniczy w festynach i imprezach kulturalnych zarówno na terenie Polski, jak i zagranicą, dbając tym samym o zachowanie kultury i tradycji regionu Suwalszczyzny. W tym roku zespól obchodzi jubileusz 15 lat istnienia. Opiekę artystyczną nad zespołem sprawuje obecnie Małgorzata Makowska.

Zespół Taneczny BONANZA – czyli polska muzyka w podmiejskim stylu – pisze o sobie:

Gramy tradycyjny repertuar taneczny wykonywany na podmiejskich zabawach od lat 30 do lat 60, a w wielu miejscach i do tej pory. Na naszych potańcówkach usłyszycie tradycyjne oberki i polki, nowsze fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, aż do radiowych przebojów wodewili, które znał każdy przedwojenny bywalec miejskich dancingów. Staramy się to wszystko zawrzeć w młodej, mocnej formie, z typową dla starych orkiestr szaloną energią. Przygotujcie się! Nie odpuszczamy żadnemu tancerzowi nawet pół obrotu 🙂

Piosenki, które gramy możecie znaleźć na portalu www.staremelodie.pl

Orkiestra Dni Naszych od 1991 roku, nieprzerwanie do dziś przemierza szlaki koncertowe w Polsce i Europie. Od tego czasu zespół zagrał ponad dwa tysiące koncertów i wydał 21 płyt! ODN posiada bardzo szeroki i bogaty repertuar, dlatego też ich koncerty należy podzielić na trzy grupy. Najbardziej charakterystyczne, znane i lubiane są koncerty folkowe, których ODN jest po części prekursorem i klasykiem gatunku w Polsce. Fani od lat znają folkową twórczość grupy, dlatego też wspólne śpiewanie z publicznością to koncertowa norma. Druga grupa to koncerty balladowe z Krainy Łagodności, od których zaczęła się cała przygoda z muzyką. Ostatnią grupą są specjalne, autorskie koncerty dla dzieci, zawsze na żywo, interaktywnie, wesoło i mądrze .

Więcej o zespole:

www.odn.pl/

16:00  Rozpoczęcie imprezy przywitanie gości

16:15 – 17:30 Teatr pod Orzełkiem – spektakl i konkursy

17:30 – 18:30  Jubileusz 15-lecia zespołu ludowego WIGRANIE. Prezentacja zespołów ludowych – Wigranie – Bagatela – Bakałarz – Jezioranki

18:30 – 20:00  Orkiestra Taneczna BONANZA

20:00 – 21:40  ODN – Orkiestra Dni Naszych

21:40  Pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy GORE

22:00  Zakończenie festynu

PATRONAT MEDIALNY:

  

(rk)

Skip to content