Kino plenerowe samochodowe – sierpień

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki serdecznie zaprasza na seanse filmowe. Projekcje będzie można obejrzeć w samochodzie lub na własnych leżakach i kocach. Dźwięk dla oglądających w samochodzie będzie na częstotliwości radia samochodowego.

6 sierpnia 2021 o godz. 21:00 na boisku gminnym w Sobolewie będzie można obejrzeć film z gatunku familijny pt.: „Chłopiec z burzy”. Film powstał na podstawie powieści australijskiego pisarza Thiele Colina o tym samym tytule.

„Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży ratuje życie trzem osieroconym pelikanom. Pisklęta, znalezione w gnieździe na wydmach, pod jego opieką wyrastają na piękne, silne ptaki. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o szczególnej więzi łączącej Chłopca z Burzy i Pana Parsifala – pelikana, który rezygnuje z wolności i wybiera przyjaźń z chłopcem.” (źródło: Chłopiec z burzy i inne opowiadania – Thiele Colin | Książka w Sklepie EMPIK.COM).

7 sierpnia 2021 o godz. 21:00 na placu/łące przy Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi będzie można obejrzeć film z gatunku familijny/fantasy pt.: „BFG. Bardzo Fajny Gigant”. Film powstał na podstawie powieści Roalda Dahla o tym samym tytule.

„Kiedy usłyszysz za oknem podejrzany hałas, nie próbuj się chować pod kołdrę. Olbrzym, który kradnie dzieciom koszmary i tak Cię znajdzie… Na szczęście Bardzo Fajny Gigant – przyjaciel Sophie – nie jest okrutnym stworem. Ale w Anglii są również inne olbrzymy – o wiele mniej przyjemne, które zajadają się dzieciakami. Czy Sophie i BFG uda się ich powstrzymać? Miejmy nadzieję, że tak – w przeciwnym razie kolejnym pożartym dzieckiem możesz być Ty.” (źródło: BFG. Bardzo Fajny Gigant – Dahl Roald | Książka w Sklepie EMPIK.COM).

8 sierpnia 2021 o godz. 21:00 na placu przy Szkole Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskicj w Przebrodzie będzie można obejrzeć film z gatunku dramat/komediodramat pt.: „Wielka Gilly” na podstawie powieści Wspaniała Gilly z 1978 roku autorstwa Katherine Paterson.

„Film opisuje historię dwunastoletniej Gilly Hopkins, która jest bardzo sarkastyczną, nieznośną i upartą dziewczyną. Trafia do kolejnych rodzin zastępczych, z których zawsze ucieka. Wierzy, że prawdziwa matka zabierze ją do domu. W końcu dziewczyna zamieszkuje u Trotterów i szybko orientuje się, że są oni dziwni. Rodzina robi na niej bardzo złe wrażenie, a szczególnie pani Maime Trotter. Gilly musi zrobić wszystko, aby się od nich uwolnić.” (źródło: Wielka Gilly – Wikipedia, wolna encyklopedia).

Regulamin Kina Plenerowego Samochodowego:
1. Pokazy plenerowe kina samochodowego organizowane są przez Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki.
2. Wydarzenia odbywają się w dniach od 6-8 sierpnia na terenie Gminy Suwałki,
w następujących lokalizacjach:
– 6 sierpnia 2021 r. – Sobolewo: „Chłopiec z burzy” – ( godz. 39 min.)
– 7 sierpnia 2021 r. – Nowa Wieś: „BFG: Bardzo Fajny Gigant” – (1 godz. 55 min.)
– 8 sierpnia 2021 r. – Przebród: „Wielka Gilly” – (1 godz. 33 min.)

Wjazd na plac i korzystanie z oferty kina plenerowego jest jednocześnie zgodą na przestrzeganie zasad według wytycznych, których zaleca się zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa dla kin plenerowych oraz planów filmowych wskazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z wytycznymi zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Dopuszczenie do działalności kin plenerowych (w tym samochodowych) z uwzględnieniem rygorów sanitarnych od 24.06.2021 r. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z wytycznymi zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny, kina samochodowe i plenerowe mogą prowadzić działalność przy zachowaniu dystansu społecznego.

Wjeżdżając lub wchodząc na teren kina plenerowego należy:
1. Do udziału w pokazie dopuszczalne są samochody osobowe oraz uczestnicy przebywający na przestrzeni otwartej.
2. Widzowie powinni przed, w trakcie, jak również po pokazie, pozostawać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu.
3. Dopuszczalne jest opuszczenie samochodu.
4. W przypadku korzystania z sanitariatów, proszę o zachowanie odstępu osób o 1,5-metrowy dystans oraz użycie płynu do dezynfekcji, który będzie umieszczony przy sanitariacie.