Kino Plenerowe Samochodowe

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki serdecznie zaprasza na seanse filmowe. Projekcje będzie można obejrzeć w samochodzie lub na własnych leżakach i kocach. Dźwięk dla oglądających w samochodzie będzie na częstotliwości radia samochodowego.

2 lipca 2021 o godz. 21:00 na placu gminnym w Starym Folwarku będzie można obejrzeć film z gatunku fantasy/przygodowy pt.: „Zegar Czarnoksiężnika”. Film powstał na podstawie powieści Johna Bellairsa z 1973 roku o tym samym tytule.

„Nastoletni Lewis Barnavelt po śmierci rodziców trafia do położnej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Wszystko po to, by rozwikłać zagadkę zaginionego mistrza czarnej magii Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadejścia apokalipsy. Zegar ukryty jest w murach ogromnej posiadłości, a jego odnalezienie jest jedynym sposobem, by powstrzymać nadchodzącą zagładę.” (źródło: Zegar czarnoksiężnika (wydanie książkowe) ( DVD) – Roth Eli| Filmy Sklep EMPIK.COM).

3 lipca 2021 o godz. 21:00 na boisku na Osiedlu w Płocicznie będzie można obejrzeć film z gatunku dramat/familijny/fantasy pt.: „Tajemniczy ogród”. Film powstał na podstawie powieści Hodgson Burnett Frances o tym samym tytule.

„Najpiękniejsze historie to te, które opowiadamy wciąż na nowo.
Osierocona Mary przyjeżdża z daleka, by zamieszkać z tajemniczym wujem, który nie wpuszcza do swojego domu słońca ani radości. Dziewczynce nie wolno zaglądać do zamkniętych pokoi, włóczyć się po okolicy ani zadawać pytań. Mimo surowych zakazów Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce odkryć fantastyczny, ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, siłę przyjaźni i potęgę odwagi.
A ty? Dasz się porwać do krainy za murem?
„Tajemniczy ogród” od ponad stu lat podbija serca dzieci i dorosłych. Historia doczekała się dziesiątek adaptacji na całym świecie. Teraz w wyjątkowej, filmowej wersji rozbudzi wyobraźnię nowego pokolenia czytelników.”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

4 lipca 2021 o godz. 21:00 na boisku na placu przy OSP w Potaszni będzie można obejrzeć film z gatunku dramat/muzyczny pt.: „Moja Gwiazda: Teen Spirit”.

„W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków, którzy próbują spełnić swoje marzenie o lepszym życiu. Jedną z nich jest nastoletnia Violet Waleńska, która śni o karierze w brytyjskim showbiznesie. Jej kochająca, ale mocno stąpająca po ziemi matka widzi ją raczej w szkole, która da jej spokojną, pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu. Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny. Tu wszystko dzieje się szybko, każdy myśli tylko o sobie, a o sukcesie nie zawsze decyduje talent. W takiej sytuacji to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się kluczowe w drodze na życiowy szczyt. Los młodzieńczych marzeń Violet jest więc nie tylko w rękach jurorów, ale także jej matki.” (źródło: Moja Gwiazda: Teen Spirit (wydanie książkowe) ( DVD) – Minghella Max| Filmy Sklep EMPIK.COM).

Regulamin Kina Plenerowego Samochodowego:
1. Pokazy plenerowe kina samochodowego organizowane są przez Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki.
2. Wydarzenia odbywają się w dniach od 2-4 lipca na terenie Gminy Suwałki, w następujących lokalizacjach:
– 02.07.2021 r. – Stary Folwark -„Zegar czarnoksiężnika” – 144 min.
– 03.07.2021 r. – Płociczno – „Tajemniczy ogród” – 139 min.
– 04.07.2021 r. – Potasznia – „Moja gwiazda” – 132 min.
Wjazd na plac i korzystanie z oferty kina plenerowego jest jednocześnie zgodą na przestrzeganie zasad według wytycznych, których zaleca się zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa dla kin plenerowych oraz planów filmowych wskazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z wytycznymi zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Dopuszczenie do działalności kin plenerowych (w tym samochodowych) z uwzględnieniem rygorów sanitarnych od 24.06.2021 r. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z wytycznymi zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny, kina samochodowe i plenerowe mogą prowadzić działalność przy zachowaniu dystansu społecznego.

Wjeżdżając lub wchodząc na teren kina plenerowego należy:
1. Do udziału w pokazie dopuszczalne są samochody osobowe oraz uczestnicy przebywający na przestrzeni otwartej.
2. Widzowie powinni przed, w trakcie, jak również po pokazie, pozostawać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu.
3. Dopuszczalne jest opuszczenie samochodu.
4. W przypadku korzystania z sanitariatów, proszę o zachowanie odstępu osób o 1,5-metrowy dystans oraz użycie płynu do dezynfekcji, który będzie umieszczony przy sanitariacie.