KrasnaLOVE wędrówki – Dzień Dziecka w GOK

Dnia 31 maja 2015 roku w wigilię Dnia Dziecka, Gminny Ośrodek Kultury obchodził Święto Krasnala, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia podążaliśmy szlakiem Krasnali… Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Ośrodka Maniówka gdzie leży Wioska Wesołych Wędrowców. Z wioski udaliśmy się nad jezioro Gałęziste, odkrywając po drodze ukryte w lesie krasnale.

Kolejnym punktem KrasnaLOVEJ wędrówki była siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem, gdzie podczas zajęć warsztatowych, wszyscy mogli ubrać i przystroić znalezione w lesie krasnale.

Następnie udaliśmy się w wędrówkę do Centrum Kształcenia na odległość w Potaszni, zatrzymując się po drodze krasnalowego szklaku w Suwałkach, gdzie znaleźć można ślady Marii Konopnickiej, twórczyni baśni o „Krasnoludkach i sierotce Marysi”.

P5313163

KrasnaLOVE wędrówki – FOTORELACJA

Wędrówka zakończyła się w Potaszni, dzieci przy pomocy Straży Pożarnej odnalazły tu krasnalowe czapeczki. W Potaszni na naszych wędrowców czekało wiele atrakcji, mogliśmy zobaczyć wystawę Krasnali które powstały w konkursie „KrasnaLOVE inspirację” ogłoszonym przez GOK w Krzywem z okazji Dnia Dziecka. Mali wędrowcy mogli zobaczyć nowoczesny wóz strażacki, nie zabrakło też emocji podczas pokazu sprawności, jaki zorganizowała Straż Pożarna. Wszyscy zebrani mogli zatańczyć ZUMBĘ (wideo) i posłuchać swoich rówieśników którzy grają i śpiewają, a te umiejętności zdobywają na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem. Na koniec na naszych wędrowców czekało ognisko wraz z poczęstunkiem.

KrasnaLOVE wędrówki – FOTORELACJA