Laura Łącz – spotkanie i występ artystyczny

1 października 2021 roku zapraszamy na spotkanie z panią Laurą Łącz – aktorką, pisarką, poetką i reżyserką. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Spotkajmy się lokalnie – kulturalne aspiracje, czytelnicze inspiracje w Gminie Suwałki”.

O godzinie 18.00 zapraszamy na recital poetycko-muzyczny „Między mną a tobą”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku. Recital ma formę montażu poezji z muzyką. Wykonywane będą piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego oraz utwory własne artystki. Recytowane będą wiersze takich poetów jak Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Bolesław Leśmian. Z twórczości tego ostatniego zaczerpnięty został też tytuł całego wydarzenia.

Na spotkaniu będzie możliwość uzyskania imiennej dedykacji oraz zrobienia wspólnej fotografii z panią Laurą Łącz.

O godzinie 10.00 i 12.00 w gminnych szkołach w Płocicznie-Tartak i w Starym Folwarku odbędą się spotkania dla dzieci pod hasłem „Pokochaj Teatr”. Aktorka w ciekawy sposób, angażując młodą widownię i barwnie opowiadając, przybliża pracę aktora na scenie. Czytając zaś dla dzieci, zachęci do wizyty w bibliotece i przyjaźni z książką.

Laura Łącz – aktorką, reżyserka, poetka i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Zagrała kilkadziesiąt ról w Tatrze Polskim, filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu „Klan”. Ambasadorka akcji Cała Polska Czyta Dzieciom (Bajka dla dzieci – Laura Łącz – „Pouczająca rozmowa”), nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Pisze bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe, sztuki teatralne, wiersze i teksty piosenek dla najmłodszych. Współpracowała z czasopismami dziecięcymi, m.in. „Misiem”, „Świerszczykiem”, „Domowym Przedszkolem”, „Ciuchcią”, „Pentliczkiem”, oraz Teatrem Polskiego Radia. Książki jej autorstwa to między innymi: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”, „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży” oraz „Abecadło ze zwierzętami”. Dla dorosłych dostępna jest pozycja „Co nam zostało z tych lat”, pełna tekstów, dawnych wierszy i piosenek oraz unikatowych zdjęć aktorów i piosenkarzy okresu przed i powojennego. Prawdziwy „biały kruk”. Wstęp, wybór i redakcja Laury Łącz.


Organizator:
Partnerzy projektu:

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

To jedno z wielu wydarzeń zaplanowanych wspólnie z lokalnymi partnerami, w ramach projektu „Spotkajmy się lokalnie – kulturalne aspiracje, czytelnicze inspiracje w Gminie Suwałki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.