Nagrody Wójta Gminy Suwałki dla młodych akordeonistów

Rada Gminy Suwałki, na wniosek wójta Tadeusza Chołko, przyznała dwóm akordeonistom nagrody za osiągnięcia w zakresie twórczości muzycznej, a ich nauczycielowi Zbigniewowi Grzance list z podziękowaniem za upowszechnianie kultury muzycznej wśród mieszkańców gminy.

 

List z podziękowaniem dla nauczyciela i nagrody dla muzyków wręczono podczas wtorkowej (27.03.) sesji Rady Gminy Suwałki.

W imieniu własnym oraz samorządu Gminy Suwałki składamy wyrazy uznania i podziękowania za Pana wieloletnią i aktywną działalność kulturalną. Szczególnie dziękujemy za Pana trud i zaangażowanie w upowszechnianie twórczej działalności muzycznej wśród młodego pokolenia mieszkańców Gminy Suwałki. Pana bogate doświadczenie i warsztat muzyczny zaowocowały licznymi osiągnięciami Pana podopiecznych w międzynarodowych konkursach i przeglądach. Na dalsze lata działalności życzymy dobrego zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i niegasnącej pasji w upowszechnianiu działalności muzycznej.” – czytamy w liście wręczonym Zbigniewowi Grzance.

Nagrody indywidualne za osiągnięcia w zakresie twórczości muzycznej odebrali:

Karol Gałaszewski – za II miejsce w XIV International Contest of Soloists – Accordion Players 2016 i III miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonistów Solistów – Naujene 2017 w Daugavpilis (Łotwa)i I miejsce w kat. A 3 w XII Intenational Accordion Competition ASCOLTATE 2015 w Kownie.

Maksymilian Sztabiński – za Grand Prix XII Międzynarodowego Konkursu Akordeonistów ASCOLTATE 2017 w Kownie i II miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonistów Solistów – Naujene 2017 w Daugavpilis (Łotwa).

Jednocześnie wręczono nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe dzieciom i młodzieży Gminy Suwaki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!