Najlepsze ciasto z jabłkami wykonała Krystyna Koladko z Krzywego…

Dnia 7 października 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem obchodziliśmy „Święto Jabłka”.  Imprezę rozpoczęliśmy od otwarcia I autorskiej wystawy fotografii 14-letniego Miłosza Kozakiewicza, który uczęszcza na zajęcia fotograficzne do Pana Radosława Krupińskiego. Miłosz jak widać po zdjęciach jest obiecującym fotografem. Jego pierwszym zleceniem była dokumentacja reporterska wydarzenia „Święto Jabłka” do publikacji na stronach portalu internetowego www.suwalki24.pl  (fot. poniżej).

Owacjami na stojąco zebrana w tym dniu publiczność podziękowała Zespołowi „Wigranie” ze Starego Folwarku za koncert, w którym zaprezentowane były skoczne pieśni ludowo – biesiadne, zaaranżowane wspólnie z Małgorzatą Makowską, akompaniującą na harmonii pedałowej. 

Po koncercie przy dźwiękach „Zespołu Niespokojnych Nóg” odbył się II Konkurs na najsmaczniejsze ciasto w Gminie Suwałki. Do jury zaproszono najstarsze śpiewaczki z Zespołu „Wigranie”, które łącznie mają 249 lat. 

Panie: Helena Napierała, Krystyna Stefanowicz – Zając i Zenobia Izbicka jako doświadczone gospodynie oceniały ciasta wg dwóch kategorii: smak i wygląd.

WERDYKT:

I MIEJSCE   – Krystyna Koladko, Krzywe (Tort jabłkowy)

II MIEJSCE  – Anna Sapieszko, Korobiec  (Jabłkowa fantazja)

III MIEJSCE  – Leokadia Różańska, Krzywe (Babeczki z miksem jabłkowo – dyniowym)

 

Serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Ostrowskiemu za pomoc w organizacji wydarzenia „Święto Jabłka”. 

 

„Fotografie znad morza” fot. Miłosz Kozakiewicz

 

„Święto Jabłka” fot. Miłosz Kozakiewicz