Odjazdowy bibliotekarz 2021

Po dwuletniej przerwie znów zapraszamy Was na rajd rowerowy! Przybywajcie!

Miłośników książki, bibliotek i rowerów zapraszamy na rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Start w niedzielę, 18 lipca 2021 r., godz. 10.00 przy budynku Biblioteki, ul. E. Plater 33A. Trasa będzie wiodła ulicami Suwałk (głównie wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi), przez Krzywe aż do Starego Folwarku. Rajd zakończy się spotkaniem przy ognisku, gdzie jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Agatą Suchocką – autorką powieści „Pianissimo” i antologii „Facet na wakacje” oraz wysłuchać koncertu zespołu Sploty.

W przypadku niekorzystnych prognoz pogody (zapowiedzi ulewnego deszczu) rajd odbędzie się w innym terminie. Wszelkie informacje na stronie www.bpsuwalki.pl oraz www.dwutygodniksuwalski.pl lub pod telefonem 87 565 62 46.

Zorganizowano we współpracy z Ośrodkiem Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki i ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Suwałkach.

18 lipca o godzinie 12.30 autorka „Woła mnie ciemność” i „Twarzą w twarz” Agata Suchocka w otoczeniu przyrody opowie o nowej powieści „Pianissimo” i antologii „Facet na wakacje”.
Spotkanie odbędzie się w Starym Folwarku przy scenie plenerowej (w przypadku niepogody zostanie przeniesione do Muzeum Wigier).
Agata Suchocka opowie o najnowszej powieści „Pianissimo”, którą na portalu lubimyczytać.pl opisano tak: „Ona jest sponiewieraną przez los desperatką, bez lęku pędzącą drogą ku samozagładzie. Zdawać by się mogło, że ma wszystko, jednak to, co było dla niej najważniejsze, utraciła bezpowrotnie wiele lat wcześniej. Nie widzi w swoim życiu sensu, a jedynym celem jest gwałtowna, przedwczesna śmierć.”
Podczas spotkania posłuchamy także o nowej antologii „Facet na wakacje”, czyli „Jedenaście pikantnych miłosnych historii, które zapewnią niezapomnianą podróż do krainy rozkoszy. Niezobowiązujący flirt z atrakcyjnym nieznajomym w barze, namiętny seks w hotelowym pokoju, romantyczne zachody słońca na włoskiej Sycylii, mocno zakrapiana impreza w domu gwiazdora rocka.” (lubimyczytać.pl)

18 lipca o godzinie 13.00 zapraszamy do Starego Folwarku na koncert na scenie plenerowej. W przypadku niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Muzeum Wigier.
Zespół „Sploty” tworzą:
Małgorzata Makowska – Suwalczanka, śpiewająca techniką białego śpiewu, laureatka konkursów muzyki tradycyjnej, multiinstrumentalistka, animatorka, tancerka, propagatorka suwalskiej tradycji muzycznej i kulturowej (znana m.in. z zespołów: Dautenis, Kanka-Franka);
Ania Broda – wokalistka i multiinstrumentalistka, cymbalistka posługująca się techniką białego śpiewu, komponuje muzykę autorską, prowadzi warsztaty, realizuje płyty solowe dedykowane dzieciom i dorosłym oraz
Mary Rumi (Maria Rumińska) – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, multiinstrumentalistka. Od wielu lat rozwija swoje zainteresowania na kilku polach muzycznych: początkowo jazzowym, potem irlandzkim, od kilkunastu lat warmińskim, przeplatając to wszystko wieloletnią współpracą teatralną. Popularyzatorka pieśni warmińskich wykonywanych w gwarze (m.in. albumy: „Wskrzeszenie Hobouda”, „Hamara Muzyka. Poland-Pakistan. Music Without Borders” oraz stypendium MKiDN Kultura w sieci „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna selekcja pieśni”).
Koncert zorganizowano w ramach projektu „Nobliści w Suwałkach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Współpraca: Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki