Prezentacje fotografii pt. „Wokół krzywiańskich sucharów WPN” w NOC MUZEÓW 2018

W tegoroczną Noc Muzeów, 19 maja 2018 r.o godz. 20:00 zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej & Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach na spotkanie z fotografią przyrodniczą.

Autorami wystawy i prezentacji są uczniowie szkół gimnazjalnych – mieszkańcy Gminy Suwałki i miasta Suwałki – którzy uczęszczają na zajęcia fotograficzne, prowadzone przez Radosława Krupińskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem. Będzie to wystawa połączona z prezentacją slide show.

Prezentacja zdjęć w postaci elektronicznej (slide show) jest zestawem fotografii realizowanych w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywym z Wigierskim Parkiem Narodowym. Celem tej współpracy jest stworzenie zbioru fotografii dla wydawnictwa kalendarzy edukacyjnych z okazji jubileuszu XXX istnienia WPN, które przypada w 2019 roku. Materiał fotograficzny, powstający w oparciu o współpracę WPN i GOK w Krzywym wynika z organizowanych wspólnych warsztatów i plenerów fotograficznych oraz prezentacji autorskich fotografii i wystaw. Dotychczasowe wyprawy fotograficzne odbywały się w rejonie krzywiańskich sucharów WPN, zaś wystawy i spotkania autorskie z fotografami – w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem. Prace nad zbiorem fotografii będą trwały do końca września 2018 r.

Na wieczornym spotkaniu podczas Nocy Muzeów zobaczymy mini wystawę 10 fotografii Miłosza Kozakiewicza oraz slide show składający się z ponad 100 zdjęć autorstwa: Miłosza Kozakiewicza, Jakuba Winckiewicza, Łukasza Czerniawskiego, Janusza Mentela, Dominiki Mitros, Mai Moryc, Karola Gałaszewskiego, Marcela Kwiatkowskiego i Dominika Warlinskiego.

Serdecznie zapraszamy!