Program wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich

Rusza pierwszy w Polsce wojewódzki program wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich – KGWpodlaskie

Fundacja OKNO NA WSCHÓD we współpracy z KGW „Łapianka na obcasach” w Łapach Dębowinie rozpoczyna realizację pierwszego w Polsce wojewódzkiego programu wsparcia kół gospodyń wiejskich, którego celem jest wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i promocja działań prowadzonych na rzecz lokalnych społeczności przez dane organizacje społeczne.

Oferta skierowana jest do przedstawicieli i przedstawicielek ponad 350 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego i obejmować będzie m.in.:
-) szkolenia tematyczne,
-) warsztaty liderskie,
-) szkolenia specjalistyczne,
-) wizyty studyjnych dla przedstawicieli KGW.
W ramach programu uruchomiana została już platforma edukacyjno-informacyjna www.kgwpodlaskie.pl zawierająca bazę podlaskich KGW, artykuły i materiały szkoleniowe. Zaplanowane są również działania mające na celu stworzenie długofalowej strategii rozwoju i wsparcie w zarządzaniu wybranych KGW.

Od 19 maja ruszyła rekrutacja do Szkoły Liderów KGW, w której przewidziany jest atrakcyjny program merytoryczny, między innymi wizyty studyjne oraz liczne szkolenia. Od środy został także otwarty formularz zgłoszeniowy dla kół, które chciałaby wziąć udział w certyfikacji, której celem jest wzmocnienie potencjału poszczególnych KGW. Zachęcamy również do rejestracji w Bazie KGW, dzięki której Państwa KGW staje się częścią programu!!  Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie www.kgwpodlaskie.pl.

Wśród instytucji pełniących funkcję Patronów programu i zaangażowanych w pomoc przy realizacji działań w ramach programu są m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaski Urząd Wojewódzki, Podlaski Instytut Kultury, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowego ze środków EOG. Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.kgwpodlaskie.pl.