Projekt „Niezłe Ziółka – pracowania zielarska we wsi Sobolewo” jednym z dziesięciu projektów modelowych

Projekt został dofinansowany w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Weku – Seniorzy w akcji” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” . Realizacja inicjatywy rozpoczęła się 21 września 2019 roku i trwać będzie do końca sierpnia 2020 r. Udział w projekcie biorą seniorzy z Sobolewa, którzy wspólnie poznają tajniki zielarstwa, zdobywają doświadczenie odwiedzając miejsca związane z tą dawną profesją – pierwsze szkolenie odbyli w Ziołowym Zakątku . Na warsztaty zielarskie zapraszają nie tylko seniorów ale i osoby dorosłe oraz dzieci. Każdy może spróbować swoich sił w sporządzaniu ziołowych kosmetyków, mydeł, mieszanek leczniczych, maści oraz zasmakować w potrawach przyrządzanych z wykorzystaniem ziół z łąk i lasów. Projekt koordynuje nasza animatorka, Joanna Jakubowska, animatorką wspierającą jest seniorka z Sobolewa, pani Zofia Borkowska. Obie panie zostały zaszczycone tym oto listem:

Droga Zosiu i Joanno,w związku z realizowanym przez Was projektem „Niezłe Ziółka- pracownia zielarska we wsi Sobolewo”, chciałabym Was zaprosić do Współpracy przy opisie modelu rozwiązań społecznych na bazie Waszego projektu.Spośród wielu projektów realizowanych w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” wybraliśmy dziesięć, które naszym zdaniem mogą stać się rozwiązaniami modelowymi, czyli posłużyć innym organizacjom czy osobom jako „przepis na działanie”. Wasz pomysł znalazł się wśród tej dziesiątki! Wspólnie stwórzmy bazę modelowych rozwiązań. Dzięki temu inni nie tylko zobaczą Wasze działania, ale i będą mogli według Waszych przepisów zrealizować je u siebie!Mam nadzieję, że podejmiecie to wyzwanie i wspólnie stworzymy ciekawy opis.serdecznie pozdrawiam, Małgosia Stanowska .

To ogromne wyróżnienie zarówno dla Ośrodka Kultury Gminy Suwałki jak i dla seniorów z Sobolewa, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem wdrażają swoje pomysły w życie, dzielą się wiedza i doświadczeniem.