Sobota w GOK

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach sobotnie zajęcia według harmonogramu. W sobotę 12 września rozpoczynamy nowe zajęcia i prowadzimy zapisydo poszczególnych sekcji, wszystkich chętnych zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem.

Opis zajęć:

FOTOGRAFIA
Warsztaty będą się opierały między innymi na camera obscura – aparacie bez obiektywowym, wyposażonym w niewielka szczelinę w ściance zamkniętej szczelnie skrzynki. Aparaty takie będą budowane przez uczestników kursu samodzielnie na zajęciach warsztatowych, a następnie odbędą się sesje plenerowe fotografowania takimi aparatami fotograficznymi.
Realizacja każdego z tematów fotograficznych zakończy się wystawą podsumowującą (raz na trzy miesiące), a cały kurs zakończy duża wystawa wszystkich uczestników kursu (w czerwcu 2016 r.) połączona z uroczystym wręczeniem dyplomów ukończenia kursu.

HIP HOP
Styl taneczny wywodzący się z ulic Nowego Yorku, który zaczynając od lat 70 tych powiększa grupę swoich miłośników na całym świecie. Stopniowo styl ten zaczął przenosić się na sale treningowe. Hip Hop wyróżnia się ogromną energią i ekspresją i różnorodnością przez co pozwala wyrażać emocje i po prostu doskonale się bawić.
Treningi Hip Hopu:
– rozwijają wyobraźnię
– uczą koordynacji ruchowej
– poprawiają kondycję i sprawność fizyczną
– uczą pracy w grupie

PLASTYCZNE WYGIBASY
Zajęcia oferujące szeroką gamę technik plastycznych przekazywanych w formie zabawy. Dzieci mają możliwość zapoznania się z podstawami malarstwa, grafiki, batiku, papieroplastyki, budowania form płaskich i przestrzennych.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym maja na celu:
– stymulowanie dyspozycji twórczych dzieci
– zaspokajanie naturalnej ekspresji plastycznej dzieci
– stwarzanie wielu okazji do przeżywania radości z własnej twórczości
– kształtowanie umiejętności wyrażania środkami plastycznymi
– rozwijanie fantazji, zdolności skojarzeniowych i pomysłowości
– zachęcanie do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań artystycznych

CERAMIKA I NIE TYLKO …
Zajęcia ceramiczne są wspaniałą okazją, by połączyć radość tworzenia i głęboki relaks. Praca z gliną pozwala wyciszyć się a przy okazji stworzyć własnoręcznie, wspaniałe i niepowtarzalne przedmioty takie jak figurki, płaskorzeźby, naczynia, biżuterię i wiele innych. Na warsztatach , oprócz ceramiki istnieje możliwość poznania różnorodnych technik rzeźbiarskich z użyciem rozmaitych materiałów plastycznych (tj, gips, masa papierowa ,masa solna, modelina…).
Zajęcia mają na celu:
– rozwijanie wyobraźni przestrzennej
– poznawanie różnorodności materiałów, faktur i struktur
– odkrywanie świata poprzez sztukę i twórczą zabawę
– kształtowanie zdolności manualnych
– pobudzanie kreatywności

MINI BALET
Zajęcia taneczne bazujące na muzyce i ćwiczeniach baletu klasycznego, są wprowadzeniem w świat tańca już od najmłodszych lat. Jest to wspaniała alternatywa spędzania wolnego czasu.
Zajęcia baletowe:
– uczą koordynacji ruchowej
– ćwiczą pamięć i koncentrację
– rozwijają wyobraźnie
– poprawiają sprawność fizyczną oraz kształtują prawidłową postawę.
– uczą podstaw baletu
– kształtują wrażliwość muzyczną
– uczą pracy w grupie