Spotkanie z Wojciechem Misiukiewiczem – fotografem przyrody

Serdecznie zapraszamy 14 marca o godzinie 18:00 do GOK w Krzywem na spotkanie z Wojciechem Misiukiewiczem – wyjątkowym fotografem przyrody.

Wojciech Misiukiewicz – leśnik, pracownik Wigierskiego Parku Narodowego. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od około 20 lat. Realizuje też krótkie filmowe etiudy przyrodnicze. Autor albumów „Czapla – siwa eminencja” i „Bóbr – pracowity mąciwoda” oraz współautor kilkunastu innych wydawnictw albumowych. Fotografuje oraz filmuje głównie ssaki, a jego ulubionym gatunkiem jest bóbr europejski.

Spotkanie z Wojciechem Misiukiewiczem będzie przy okazji promocją jego ostatniego album pt. « BÓBR – pracowity mąciwoda ». A jest to wyjątkowy album fotograficzny – odkrywa bowiem tajemnice świata przyrody, które dla codziennego obserwatora są przez naturę zwykle ukrywane. Fotografie zawarte w tym albumie pozwalają czytelnikowi zbliżyć się do bobra niemalże na wyciągnięcie ręki. Sceny z życia tego skrycie żyjącego stworzenia, utrwalone w kadrach fotografii nie są wyłącznie dokumentacją z życia bobrów ale w sposób artystyczny budują klimat całego albumu. Pełne uroku zdjęcia pokazują nie tylko głównego bohatera książki ale też inne stworzenia zamieszkujące jego środowisko. Zobaczymy więc także: jelenie i sarny brodzące poprzez wody rozlewisk bobrowych, bawiącą się z bobrem wydrę, dziki, jenota, szopa pracza, norkę, tchórza i szereg innych gatunków ssaków zasiedlających obszary wespół z bobrami. Wielogatunkowy świat zwierząt związanych ze środowiskiem tego gryzonia dopełnia świat ptaków, płazów, gadów i ryb.

Wydawcą albumu jest katolickie wydawnictwo „Bernardinum” z Pelplina.

Serdecznie zapraszamy!