w obiektywie

Zapraszamy na fotorelację z Centrum kształcenia na odległość w Potaszni, znajdziecie tu zdjęcia z zajęć i działań prowadzonych w naszej świetlicy.

Bal karnawałowy 

FERIE 2017 

W sobotę 9 grudnia dzieci ze świetlicy w Potaszni piekły pierniczki.
Ugniatanie, wałowanie, wykrawanie – to wszystko było cudne, ale nic nie odbierze największego uroku DEKOROWANIU! Sami zobaczcie, jakie piękne!

Zima nadeszła, trzeba zmienić dekoracje.

12.10.2016 r. , 15.10.2016 r.

Kolejne spotkania upłynęły na wyczarowywaniu filcowych ozdób.
Nie zabrakło również pięknych laurek z okazji Dnia Nauczyciela i innej okazji ukrytej pod tą samą datą. W międzyczasie zaczęliśmy wyplatać koszyki z papierowej wikliny. W świetlicy pojawiają się również bardzo ciekawe gry planszowe. 

30.09-01.10. 2016 r. 

Ostatniego dnia września malowałyśmy farbami portret Mai i Leny łapiąc słońce przed świetlicą. Później był smerfowy berek i tor przeszkód autorstwa Dominiki i Nikoli. Pierwsza sobota października upłynęła na filcowaniu i zabawach na boisku.

23-24.09.2016 r.  Królowały jesienne liście wykonywane techniką Iris Folding oraz papierowy teatr KAMISHIBAI. 

16.09.2016 r.  Robiłyśmy jarzębinowe korale i serca, skakałyśmy przez dużą skakankę, układałyśmy Jengę. Na koniec dowiedziałyśmy się, jaką przygodę miała Córka Elfów i czym jest efekt domino.

EFEKT DOMINA

 

Wczoraj (8.09.2016 r.) dotarły do świetlicy 2 osoby – rodzeństwo Martyna i Marcel. W międzyczasie wpadli na wizytę bracia z Prudziszk – Antek i Piotrek. Budowaliśmy duże wieże, robiliśmy papierowe kwiatki, żonglowaliśmy piłkami i bawiliśmy się przed świetlicą. Marcel aktywnie fotografował podwórko: uchwycił między innymi rower i traktor;)

28.05.2016 r. KRASNALOVE WĘDRÓWKI

Pisanki, Wielkanoc 2016r.

 

 

Warsztaty rzeźbiarskie w Potaszni (9 października 2015 rok)

  • piątek 9 października w Świetlicy w Potaszni odbyły się warsztaty rzeźbiarskie, gościem specjalnym warsztatów był suwalski rzeźbiarz – Jan Zaborowski, który pokazał co można wyczarować z kawałka drewna.
  • W piątek 9.10.15 o godz. 17.00 oczekujemy na prezentacje swoich talentów. Zapraszamy dzieci, dorosłych, rodziny. Pragniemy poznać nasze umiejętności w przeróżnych dziedzinach. Gościem specjalnym będzie suwalski rzeźbiarz – Jan Zaborowski, który pokaże, co można wyczarować z kawałka drewna.

 

PA097096

Plener malarski w Potaszni

Wycieczka i warsztaty florystyczne w Brodzie Nowym (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy)

Uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy do nowo wyremontowanej świetlicy w Potaszni

Finał KrasnaLove w Potaszni

Spotkanie z rzeźbiarzem z Białej Wody Panem Adamem Zackiewiczem

Warsztaty tkackie w Potaszni

Warsztaty ceramiczne w Potaszni

WARSZTATY DECOUPAGE