Sobolewo w obiektywie

PIERWSZY ŚNIEG

STROIKI

JESIENNE DEKORACJE

Za oknami deszczowo i ponuro. My jednak nie poddajemy się aurze. Zawitały do nas wiewiórki z żołędziami, króliczki i rybki. Na parapetach zaś położyły się piękne dynie.

24 PAŹDZIERNIK – ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

Origami to prawdziwe czary. Z kawałka papieru można stworzyć praktycznie wszystko. My zaczęliśmy od prostych czapeczek i statków. Złożyliśmy też 10 różnych modeli samolotów i wypróbowaliśmy, który z nich najlepiej lata 🙂

JESIENNE ZAWODY SPORTOWE

Zawody Sportowe z przymrużeniem oka 😉 Wśród konkurencji był rzut woreczkiem z soją w pluszowego misia, biegi z ziemniakami na łyżkach, chodzenie po linie oraz rozpoznawanie zapachów 🙂 Zwycięzcy otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

PIĘKNA JESIEŃ

Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do spacerów. Wybraliśmy się więc na wycieczkę, w trakcie której podziwialiśmy piękne widoki. Do świetlicy wróciliśmy z łupami w postaci liści klonów i pięknych rudych kasztanów.

SŁODKI POCZĄTEK NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Wakacje się skończyły, więc żeby osłodzić sobie początek nowego roku szkolnego zrobiliśmy tartę z jabłkami, budyniem i własnoręcznie zbieranymi przez dzieci malinami.

WAKACJE  W  SOBOLEWIE

Wakacje w Sobolewie upłynęły nam na wspólnej zabawie i pracy.

Co tydzień realizowaliśmy ciekawe pomysły w kuchni, takie jak pizza, karpatka czy muffinki na słodko i wytrawnie.

Zrobiliśmy tort w kształcie Myszki Miki:

Mieliśmy fantastyczną zabawę przy lepieniu słodkich orzeszków. Każdy, nawet najmłodszy uczestnik zajęć musiał zrobić kuleczki na orzeszki.

Jedną z naszych ulubionych zabaw były bańki mydlane. Sami wykonaliśmy akcesoria do ich puszczania.

Wspaniałym pomysłem był Dzień Ziemniaka 🙂 Dzieci dowiedziały się skąd do Polski przyszedł ziemniak, jak w różnych regionach Polski jest nazywany i do czego można go wykorzystać. Było smacznie i kreatywnie. Część ziemniaków przeistoczyła się w dzieła sztuki. W glosowaniu wygrał piękny i pomysłowy osiołek Zosi Radzewicz.

Te kartofle które miały mniej szczęścia wylądowały w naszych brzuszkach jako frytki i pieczone ziemniaczki. Zrobiliśmy nawet konkurs na najlepszy sos do frytek 🙂

Dużo czasu spędzaliśmy na podwórku na spacerach, grach i zabawach.

Kiedy pogoda nie pozwalała na zabawy na podwórku robiliśmy ciekawe rzeczy na świetlicy.

Tak powstała np. makieta domu:

Fantastyczne kolorowie sukienki z płatków kwiatów:

Dekoracje z masy solnej:

I wiele innych fantastycznych prac. Jak widać dobry humor to nasz stały towarzysz 😀

Odwiedził nas też nietypowy – za to piękny – gość, któremu Kinga zwróciła wolność.

Wakacje pożegnaliśmy na słodko – owocami w czekoladzie.

24.06.2016 r. Noc Świętojańska

MAJ w Sobolewie

Korzystając z pięknej pogody dużo czasu spędzaliśmy na spacerach po okolicy i podziwianiu budzącej się do życia przyrody. Spotkaliśmy nawet leśną nimfę chowającą się w krzakach kwitnącego bzu 😀 i uczyliśmy się gry na trawie 😀

Kwiecień w Sobolewie

Marzec w Sobolewie

Marzec to miesiąc niezwykle obfity w specjalne okazje. Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, Pierwszy Dzień Wiosny, no i przede Wszystkim Wielkanoc. My dni do świętowania i poszerzania naszej wiedzy znaleźliśmy dużo więcej.
Były więc: Dzień Sołtysa, Dzień św. Patryka, Dzień Wróbla, Dzień Gofra i wiele innych.
Jeśli myślicie, że np. Dzień Wróbla jest nudny to powiedzcie – ile kroków robi wróbel w ciągu jednego dnia? (My wiemy ;)) Albo spróbujcie chodzić tak jak wróbel.

Własnoręcznie wyczarowaliśmy piękne kolorowe lampiony z masy solnej i oryginalny różowy papier własnej produkcji.

Po ciężkiej pracy należy się nagroda, więc delektowaliśmy się pysznymi babeczkami, które oczywiście sami przygotowaliśmy.

Po przyjemnościach podniebienia zabieramy się za przygotowanie świątecznych ozdób. W końcu Wielkanoc tuż tuż … Zrobiliśmy piękne klasyczne barwione pisanki, a także jajka dekorowane techniką decoupageu, cekinami, koralikami, a nawet motylkami.

W trakcie przygotowań do Wielkanocy zastała nas Wiosna 🙂 Wspólnymi siłami przygotowaliśmy piękną Marzannę, którą pożegnaliśmy zimę.

W wirze przygotowań do świąt wygospodarowaliśmy czas, aby uczcić Dzień Gofra. Było to możliwe dzięki uprzejmości jednej z mam, która przygotowała składniki oraz podzieliła się z nami swoim przepisem na gofry. W całej świetlicy unosił się aromatyczny zapach. Nie mogliśmy doczekać się, aby w końcu usiąść do wspólnego stołu i poczęstować tymi pysznościami. Jak widać na zdjęciach, były nawet nastrojowe świece 🙂


Luty w Sobolewie

W tym roku stare porzekadło „Idzie luty podkuj buty” nie sprawdziło się. Zamiast śniegu mieliśmy deszcz. Zamiast srogich mrozów ledwie przymrozki. A od czasu do czasu piękne słonko, które skrzętnie wykorzystywaliśmy do zabaw i spacerów na świeżym powietrzu.
Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. Wiele radości sprawiło nam samodzielne przygotowanie rurek z kremem. Wałkowanie, krojenie i nawijanie ciasta na specjalne tulejki – co nie jest takie proste, jak nie wierzycie to sami spróbujcie. W czasie pieczenia unosił się tak apetyczny zapach, że niektóre rurki nie doczekały nadziania ich pysznym kremem śmietankowym.
Równie wiele zabawy mieliśmy piekąc i ozdabiając babeczki. Przy okazji dzieci dowiedziały się jak prawidłowo rozbijać jajka. Robiąc pierogi z jabłkami odkryliśmy też tajemnicę robienia idealnego ciasta na nie. Było tak dobre, że niektóre dzieci uznały, że nie potrzebują do niego żadnych dodatków.