Święto Jabłka

Dnia 28 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem odbyło się Święto Jabłka, podczas którego mogliśmy usłyszeć wspaniały występ gwiazdy wieczoru zespołu BAGATELA.

Jabłko którego święto obchodziliśmy to powszechnie występujący w Polsce owoc, o słodko kwaśnym smaku. Jabłko ma przeróżne zastosowania kulinarne, świetnie nadaje się do deserów, zawarta w jabłkach pektyna ma właściwości żelujące co czyni z jabłka dobry materiał na dżemy i konfitury. W zależności od odmian jabłka potrafią być bardzo słodkie przy niewielkim indeksie glikemicznym (dobre dla cukrzyków), do tego owoce mają dużą zawartość witaminy C, witamin z grupy B i błonnika…

Podczas Święta Jabłka mogliśmy przekonać się o właściwościach kulinarnych jabłek i posmakować przepysznych ciast przygotowanych przez mieszkańców Gminy Suwałki, którzy wzięli udział w konkursie „Najsmaczniejsze ciasto z jabłkami w Gminie Suwałki”.

Jury miało nie lada zadanie spośród przepysznych ciast wybrać to najsmaczniejsze, po obradach i degustacji ogłoszono werdykt:

I miejsce – Marianna Orchowska
II miejsce – Krystyna Gałażyn
III miejsce – Anna Wojciechowska

Wyróżnienia: Teresa Brzozowska, Agnieszka Jewko, Bogusława Barwikowska

Wszyscy zebrani mogli zagłosować na swojego faworyta, nagrodę publiczności zdobyły Panie Czesława Orzechowska i Krystyna Kolatko.

104Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy świetnych jabłkowych deserów!