Wigierski Park Narodowy – Czas Dzięciołów nad Wigrami

Wigierski Park Narodowy zaprasza

Wiosna to w przyrodzie niesamowity czas. Szczególny czas ptaków, kiedy są one bardzo aktywne. Wszędzie je słychać i łatwo dostrzec, gdyż liście na drzewach i krzewach dopiero się rozwijają.
Zapraszamy na rozmowę o dzięciołach z ornitologiem Adamem Zbyrytem w czwartek 15 kwietnia o godzinie 19.00. Aby uzyskać link do spotkania należy wysłać zgłoszenie na edukacja@wigry.org.pl.
W dniach 16 – 18 kwietnia zachęcamy do spacerów po lesie, do obserwacji i fotografowania dzięciołów, i innych ptaków. Zdjęcia umieszczamy w dyskusji wydarzenia fb Czas Dzięciołów. Wybrane fotografie nagrodzimy gadżetami.
W weekend 17 – 18 kwietnia w Wigierskim Parku Narodowym, na ścieżkach edukacyjnych Las i Suchary w Krzywem odbędzie się ornitologiczna gra terenowa. Instrukcja do gry będzie umieszczona przy bramie na początku ścieżki Las.

Adam Zbyryt – Pracownik Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PTOP) i Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, twórca audycji w radio 357, autor książek o przyrodzie „Ptaki Puszczy Białowieskiej” i „Krajobraz strachu”. Na co dzień zajmuje się ochroną i badaniem ptaków.

Elżbieta Perkowska
st. specjalista ds. edukacji
wigry.org.pl