„Wspomnienia i myśli” – Zygmunt Poczobut – relacja

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprosił mieszkańców Gminy Suwałki na spotkanie autorskie z panem Zygmuntem Poczobutem.

Liść spadający na wodę i niesiony nurtem rzeki.
Jedni nie zwrócą uwagi. Inni zauważą, lecz przejdą obojętnie.
Dla Pana Zygmunta ten liść stał się inspiracją do napisania książki.

Dziękujemy Panu Poczobutowi za ciekawe spotkanie i za wspaniałą książkę, za podzielenie się z nami swoim życiem i filozofią. „Wspomnienia i myśli” to książka wielowymiarowa i nietuzinkowa – jak jej autor. Są tu wspomnienia z odległej przeszłości i przemyślenia związane z teraźniejszością. Listy, które kierował do rodziny i przyjaciół. Są też piękne wiersze i proza.

Historie i sytuacje o których opowiadał, a także to, co przeżył, widział, słyszał i czuł w okresie „burzliwej epoki” XX wieku było doskonałą, żywą lekcją historii zarówno dla starszych jak i młodszych czytelników.

Dziewczęta z zespołu SONUS, w podziękowaniu za niezwykłe spotkanie z autorem, wzruszająco wykonały „Marsz Sybiraków”. Nastrój tych chwil, długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Polecamy Państwa uwadze materiały zgromadzone przez Pracownię Digitalizacji i Historii Mówionej stworzonej przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – Suwalska Biblioteka Pamięci. Znajdą Państwo wśród nich nagrane wspomnienia Pana Zygmunta Poczobuta – Aktualności | Biblioteka Publiczna w Suwałkach Historia mówiona (bpsuwalki.pl)