Zima, śnieg, zabawa!!!

Zaczęły się ferie i zima zrobiła nam wspaniały prezent – spadł śnieg. Wykorzystajmy go jak najlepiej.

Ulepimy dziś Bałwana? Może być klasyczny lub postawiony na głowie. Żeby nie czuł się samotny możecie ulepić mu towarzysza (pieska, kotka, żółwia, gąsienicę) lub towarzyszkę.

A może pobawicie się w chodzenie po śladach? Pierwsza osoba (dorosły) zostawia ślady, a dzieci starają się jak najdokładniej trafiać stópkami w zostawione ślady.

Gdy ręce odpoczną po lepieniu bałwana możecie zacząć zabawę w śnieżki. Może być klasyczna bitwa lub trafianie śnieżką do celu. Celem może być miska, narysowane w śniegu koło lub tarcza.

Zastanawialiście się kiedyś, czy śnieg jest czysty? Proponuję to sprawdzić. Weźcie kubeczek, nabierzcie do niego śniegu i postawcie w ciepłym miejscu. Zanim zdążycie wypić na rozgrzewkę gorące kakao, śnieg zamieni się w wodę. Aby sprawdzić czy jest czysty wystarczy wam drugi kubeczek i listek białego papierowego ręcznika. Listek wkładacie do kubeczka i przelewacie przez niego powoli wodę. Teraz wystarczy wyjąć papier, rozłożyć go np. na talerzu i sprawdzić czy jest czysty.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebook’u: https://www.facebook.com/OKGSKrzywe91/ i zostawianie w komentarzach zdjęć z efektów waszej zabawy.