Lato w teatrze 2018 „Krzywe – zwierciadło”

Wystartowały warsztaty teatralne LATO W TEATRZE w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem pt. „Krzywe – zwierciadło”. Będą one trwały od 25 czerwca do 7 lipca. Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem już po raz drugi otrzymał dofinansowanie do tych warsztatów, które są rodzajem półkolonii dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia warsztatowe odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 15:00. Finałem warsztatów będzie spektakl teatralny, na który zapraszamy 7 lipca (sobota) o godz. 14:00 do Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem. Będzie on zrealizowany wspólnie przez uczestników warsztatów i instruktorów prowadzących. Wstęp na spektakl jest wolny.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski –17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.
Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie zorganizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.
W tym roku udziałw Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie
i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:
www.latowteatrze.pl

https://www.facebook.com/instytutteatralny

https://www.facebook.com/programLatowteatrze/