Teatr Pod Orzełkiem w Starym Folwarku

Ośrodek Czytelnictwa Kultury Gminy Suwałki serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do Starego Folwarku (plac gminny przy scenie).
24 lipca (sobota) o godzinie 17.00 wystąpi teatr dla dzieci „Pod Orzełkiem” w spektaklu pt.: „Opowieści Starego Kredensu” i Kolorowa Zabawa – wstęp wolny (spektakl + animacje do 120 minut).

Prosimy zabrać ze sobą własne koce, leżaki.

„Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu , który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności. Muzykę do spektaklu napisała Agnieszka Glińska.”

Źródło: Mariusz Orzełek – Mariusz Orzełek (teatrlalek.pl)